24 Ekim 2014 Cuma

Tyler ve Zhang Yuan Abnormal Summit'ten Çıkarılıyor mu?

Allkop'un haber başlığı oldukça korkuttu."Abnormal Summit Üyelerinden Tyler Rasch ve Zhang Yuan Vize İhlaline Yakandı"

Vize sorunları oldukça tehlikeli bir durum. Haberi üzüntüyle okudum. Çünkü Tyler ve Zhang Yuan kendilerine has özellikleri olan Abnormal Summit'in birer parçası.
Haberin Türkçe çevirisine bakıp durumu anlayalım.

"Abnormal Summit Üyelerinden Tyler Rasch ve Zhang Yuan Vize İhlaline Yakandı

JTBC kanalının Abnormal Summit programının düzenli iki üyesi Tyler Rasch ve Zhang Yuan’ın vize ihlaline yakandığı rapor edildi.
Abnormal Summit Koreli olmayan 11 erkeğin çeşitli konular üzerine konuştuğu ve yabancıların gözünden Kore kültürü incelenen panel havasında bir programdır.

Amerikalı üye Tyler Seul Devlet Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamakta ve Kore’de D-2 öğrenci vizesine sahip,  eski bir haber sunucusu olan Çinli Zhang Yuan ise Kore’de yabancı öğretmenlerin sahip olduğu E-2 vizesine sahiptir.  Hem Abnormal Summit programına dahil olabilmelerine hem de eğlence sektöründe çalışmalarına olanak veren E-6 vizesi gerekmektedir.

JTBC Tyler ve Zhang Yuan’ın vize durumlarından haberdar olduklarını yinede program daha devamlı hale gelmeden, ilk bölümde, onları işe aldıklarını açıkladı. JTBC çok zaman geçirmeden Adalet Bakanlığı’nın onayına sunulmak üzere hak talebinde bulundu fakat Tyler ve Zhan Yuan’ın vize ihlali ortaya çıkınca Tyler’ a 500.000 won (Bugünün kuruyla yaklaşık 1060 TL) ceza kesildi. Zhang Yuan ise aklandı.

İki üyenin E-6 vizesi olmadan programa devam etmesine izin verildi fakat kar getirecek aktivitelerine sınırlama getirildi. Zhag Yuan geçtiğimiz günlerde Çin’in Tsingtao birasını ve Bitplez Alışveriş Merkezi’ni desteklediğini açıklamıştı. Eğer bundan para almış olsaydı bakanlığın kararını ihlal etmiş olurdu."

Kaynak: Allkpop
Çeviri: Melinda

Kısıtlama getirimesine üzülsem de programdan ayrılmayacaklarına sevindim. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder